Головна / Новини / Політика / У Раді почали збирати підписи за відставку Порошенка
Порошенко

У Раді почали збирати підписи за відставку Порошенка

Позафракційний нардеп Юрій Дерев’янко розпочав збір підписів депутатів за імпічмент президенту Петру Порошенку.Про це він заявив на засіданні погоджувальної ради, повідомляють «Українські Новини»
«Із сьогоднішнього дня «Рух нових сил» (партія Міхеіла Саакашвілі. — Gazeta.ua) розпочинає збір підписів народних депутатів для початку парламентської процедури відставки президента в порядку імпічменту», — сказав він.Збір підписів депутатів за відставку президента буде проходити відповідно до Конституції і регламенту Верховної Ради.

Президент може бути зміщений з посади парламентом в порядку імпічменту в разі скоєння ним державної зради або іншого злочину.
Питання про зміщення ініціюється більшістю від конституційного складу парламенту — 226 і більше.

Читайте також  Тимошенко обвинила Порошенко в планах эскалации войны на Донбассе

Для проведення розслідування Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої входять спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Висновки та пропозиції комісії розглядаються на засіданні парламенту.

За наявності підстав Рада не менше ніж чим двома третинами (300) від її конституційного складу приймає рішення про обвинувачення президента.

Рішення про зміщення президента з посади в порядку імпічменту приймається не менше ніж трьома чвертями (338) її конституційного складу після перевірки справи Конституційним Судом і отримання висновку Верховного Суду.Залиште свій коментар