Головна / Новини / Політика / У Раді запропонували відмінити акциз при розмитнені авто: подробиці

У Раді запропонували відмінити акциз при розмитнені авто: подробиці

Народні депутати пропонують виключити з оподаткування автомобілів акцизний податок. Народний депутат з Волині Ірина Констанкевич – одна із авторів законопроєкту щодо створення сприятливих умов на авторинку.

Сьогодні податок діє при ввозі в Україну нових чи вживаних автомобілів та мотоциклів і залежить від типу двигуна та його об’єму. Причому чим старіше авто, тим більша суму акциз нараховується, а нові машини цей платіж мінімальний, пише Авто24.
Наприклад, на 15-річне бензинове авто з об’ємом двигуна 1 л акциз становить 750 євро, а на 2,2-літровий дизельне того ж року випуску – 2500 євро. Водночас на нові авто цих же параметрів акциз становить 50 та 188 євро відповідно.

Читайте також  "Коля Недоносок": в "Слуге народа" назрел бунт из-за "зама в тоналке"


Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов на авторинку» № 2132 від 12.09.2019 повністю знімає акцизний збір при ввозі автомобіля. Якщо цей закон приймуть, то завозити автомобілі з-за кордону буде дешевше на суму цього платежу, тобто в середньому на 500-2500 євро.

За таких обставин вартість вживаних авто може впасти на цю ж величину, а ціна нових зміниться мало (через незначну долю цього податку в загальній вартості автомобіля).

Якщо законопроєкт приймуть, він може розпочати діяти з наступного дня після публікації в офіційній пресі.

Залиште свій коментарLoading...