Головна / Новини / Українцям роздадуть по 1,5 тисячі: хто і скільки отримає

Українцям роздадуть по 1,5 тисячі: хто і скільки отримає

В Україні чотири мільйони субсидіантів з березня отримуватимуть “на руки” приблизно по 1,5 тис. грн. Так, Кабінет міністрів нібито прийняв політичне рішення перейти на повну монетизацію вже в цьому році.

“Сьогодні у нас 4 мільйони одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн. Тобто 6 млрд грн в місяць ми будемо видавати готівкою”, – передають слова міністра соцполітики Андрія Реві в прес-службі відомства. Торкнеться нововведення тих, хто оформив знижку до жовтня 2018-го (перед початком опалювального сезону). Якщо звернулися за субсидією пізніше, отримувати “знижку” можна буде, як і зараз, в безготівковій формі.
Судячи з даних Державної служби статистики, в листопаді 2018-го з субсидією в Україні було близько 3,5 млн сімей. Вони в березні можуть претендувати на монетизувати пільги. Як і раніше, субсидія залишається цільової допомогою, тобто витрачати її потрібно тільки на виплату комуналки, а ось “здачу” (якщо економити на комуналці і витрачати менше, ніж виділили) можна буде залишити собі. Але контролювати цей процес буде складніше.

Читайте також  “Я молю Бога …”: Батько Зеленського відверто розповів про сина та вибори


Ті, у кого відкриті рахунки в банках, гроші отримають через державний “Ощадбанк”, інші – через “Укрпошту”. Розмір субсидії буде залежати від багатьох факторів: доходу, кількості членів сім’ї, вартості комунальних послуг в конкретному регіоні. У Мінсоцполітики підрахували, що в середньому вони виділяють на одного субсідіанта 1,5 тис. грн.

Як повідомлялося, до кінця 2019 року в Україні буде повністю завершена монетизація пільг і субсидій. Планується, що процес буде проходити в три етапи

Кабінет міністрів з 1 січня вже запустив безготівковий механізм нарахування субсидій, а готівковий планується запустити вже з 1 березня. Згідно вже затвердженою програмою, українці зможуть отримувати субсидії готівкою через відділення “Укрпошти” та державного “Ощадбанку”…

Залиште свій коментарLoading...