Україна зайняла 64 місце за рівнем соцрозвитку
Україна залишилася на 64 місці за рівнем соціального розвитку. Але минулоріч у рейтингу було 128 країн, а цьогоріч – 146. Про це свідчать підсумки дослідження Індекс соціального розвитку, розробленого американською неурядовою організацією Social Progress Imperative за підтримки Deloitte.
Індекс визначає рейтинги країн на базі показників, що мають безпосередній вплив на якість життя людей.
Україна розташувалася між Кубою і Македонією, продовжуючи залишатися в групі країн з розвитком вище середнього.
Рівень ВВП України на душу населення підвищився з 7,457 тисячі доларів у 2017 році до 7,668 тисячі доларів у 2018 році.
За результатами нинішнього індексу серед країн СНД Україна поступилася Білорусі (яка значно поліпшила показники за рік) (46), Вірменії (55) і Росії (60). Останню сходинку за рівнем соціального розвитку серед країн СНД займає Таджикистан (106).
Лідером рейтингу стала Норвегія, яка отримала 90,26 балів зі 100 можливих. Норвегія зміцнила свою позицію на 1,50 пункту, порівняно з 2014 роком, що стало найвищим показником серед інших країн Північної Європи.
Замикає рейтинг Центрально-Африканська Республіка, яка зайняла 146 місце. Незважаючи на це, країна поліпшила свій показник на два пункти, порівняно з 2014 роком.
Найвищі результати з позитивної динаміки за рік серед країн Великої сімки продемонструвала Японія (6 місце).
США стали однією з шести країн у світі, які показали загальне зниження рівня соціального розвитку, зайнявши місце між Словенією і Чехією. Незважаючи на значні витрати на охорону здоров’я порівняно з іншими країнами, рейтинг США з категорії Охорона здоров’я та Добробут майже однаковий з рейтингом Еквадору. Результати оцінки американської системи шкільної освіти знаходяться на однаковому рівні з показниками Узбекистану.
При цьому, згідно з дослідженням, якби світ був країною, він би зайняв місце між Ботсваною (89) і Філіппінами (90) з оцінкою в 63.46 бала зі 100 можливих (в минулому році цей показник становив 64.85 з 100) і з рівнем ВВП на душу населення $15,067.
У 75 із 146 країн було зафіксовано погіршення ситуації з особистими правами людини, що охоплюють політичні права і право на вільне вираження поглядів.
Як повідомлялося, під час виступу у Верховній Раді 20 вересня президент Петро Порошенко заявив, що за час його каденції українці не відчули поліпшення якості життя.
За даними Світового банку, рівень бідності зріс в Україні за п’ять років на 10%. За межею бідності сьогодні живе 25% населення України.
Залиште свій коментар