В Україні пройдуть дострокові вибори в Раду: названа дата

В Україні пройдуть дострокові вибори в Раду: названа дата

Президент України Володимир Зеленський домовився з лідерами фракцій Верховної Ради про розпуск парламенту і проведення дострокових парламентських виборів.

Про це журналістам повідомили керівники фракцій після консультацій в Адміністрації президента (щоб подивитися відео, доскролльте сторінку до кінця).

Глава держави в найближчі дні видасть указ про розпуск парламенту, вибори можуть відбутися 21 або 28 липня.



За словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, указ готується, вибори призначать на 21 липня. “Консультації пройшли, дострокові вибори будуть. Я думаю, що дострокові вибори, орієнтовно, відбудуться 21 липня”, – сказав він на брифінгу.



При цьому перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко назвала дві можливі дати виборів.

“Президент планує такий указ випустити, якщо не сьогодні (21 травня. – Ред.), то в найближчі дні, для того, щоб вибори пройшли через 60 днів, і це 21 або 28 липня”, – сказала вона.

За словами Геращенко, Зеленський має намір просити Верховну Раду провести позачергове засідання, щоб затвердити зміни у виборчому законодавстві.



“Згідно з консультаціями, є така ініціатива новообраного президента: звернутися до Верховної Ради щодо проведення позачергової сесії, на якій провести зміни (виборчого. – Ред.) законодавства. Всі фракції і політичні групи будуть визначатися”, – зазначила вона.

У свою чергу, співголова депутатської групи “Відродження” Віталій Хомутинник повідомив, що Зеленський змінами в законодавство запропонував скасувати мажоритарку і знизити прохідний бар’єр до 3%.



“Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести кілька правок, внести короткий законопроект з декількома правками. Перша правка – скасувати мажоритарну систему. Друга правка – знизити прохідний бар’єр до 3%”, – повідомив він журналістам.

Голова ВО “Батьківщини” Юлія Тимошенко розповіла, що деякі лідери фракцій висловилися на консультаціях про незаконний розпуск парламенту.

“Але я на цій зустрічі навела правові підстави, що розпуск законний. Не потрібно пересмикувати. Президент має право розпустити, якщо немає коаліції. Намагаються трактувати, що коаліція існувала, але вона перестала існувати в той момент, коли фракція Радикальної партії вийшла з коаліції в березні 2016 року”, – зазначила вона.

За словами Тимошенко, після указу президента про розпуск Ради парламент не зможе ухвалювати закони.

“З моменту видання указу, згідно з 85-ї і 90-ї Конституції, парламент не може приймати закони, інші рішення, а може тільки піти на вибори”, – зазначила вона.

Радник президента з юридичних питань Володимира Зеленського Андрій Богдан заявив, що вже завтра, 22 травня, може відбутися позачергове засідання Ради.

“Там відбудеться голосування щодо скасування мажоритарної системи, а також пониження бар’єру з 5% до 3%”, – сказал он.

Радник президента додав, що указ про розпуск Верховної Ради буде підписаний і опублікований найближчим часом.

“Що стосується самого указу, то він буде підписаний найближчим часом. І ми очікуємо його оприлюднення найближчим часом”, – сказав він.

 

Зеленський, судячи з усього, порушив статтю 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем.Карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади.

Залиште свій коментар