Вчені пояснили важку форму COVID-19: не хронічні хвороби
Дослідники визначили, що у деяких пацієнтів, стан яких погіршився до важкого під час лікування від коронавірусної інфекції, мають загальні гени. Вчені знайшли кілька відмінностей в геномах людей, легко переносять COVID-19, а також тих, кому знадобилося інтенсивне лікування. Про це йдеться в результатах дослідження, опублікованих у науковому журналі Nature.
Як повідомляється, фахівці Единбурзького університету, у вивченні питання відібрали для участі 2,2 тисячі пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Дослідники проаналізували ДНК пацієнтів, потім порівняли їх геноми з геномами здорових людей з метою визначити відмінності й знайшли кілька спільних. Першим з них виявився ген TYK2.
Вчені виявили одні й ті ж модифікації генів OAS1, OAS2, OAS3, а також TYK2, DPP9 і IFNAR2. Як говориться в дослідженні, варіації в п’яти генах були пов’язані з розвитком важкого перебігу COVID-19. Як стверджують вчені, вони можуть призводити до порушення формування імунітету і розвитку запалення легенів.
Автори публікації впевнені: це дослідження може пролити світло на те, де саме відбувається збій в імунній системі, і допомогти підібрати нові методи лікування.
“Якщо ми оберемо правильне втручання для наступних клінічних випробувань, то ми виявимо, що воно спрацює раніше і може врятувати десятки тисяч життів”, – заявив консультант Королівської лікарні Единбурга професор Кеннет Бейлі.