Головна / Новини / Наука та технології / Вчені схрестили клітини людини та мавпи, виростивши химеру

Вчені схрестили клітини людини та мавпи, виростивши химеру

У США вчені помістили стовбурові клітини людини в ембріони мавп і виростили химерні зразки.Як повідомляє Cell, дослідники мають намір таким чином вивчити еволюцію. Також робота важлива для розробки нових моделей людської біології та вивчення хвороб.
Група вчених з Інституту Солка в Каліфорнії виростили ембріони макак в лабораторії. Після 6 днів в них помістили стовбурові клітини людини. Уже через 24 години 132 ембріонів знайшли людські клітини.Однак незабаром виживаність ембріонів стала зменшуватися. І на 19-й день експерименту були живі тільки три зразка. При цьому відсоток людських клітин в ембріонах залишався високим протягом всього періоду їх росту.

Читайте також  NASA создаст на Луне станцию, где постоянно будут находиться астронавты

“Розуміння того, які шляхи залучені в химерну клітинну комунікацію, дозволить нам, можливо, підвищити ефективність химерізму у виду-господаря, який еволюційно більш далекий від людини”, – розповів один з авторів дослідження Іспісуа Бельмонте.
Біологи підкреслили, що їх експеримент відповідає сучасним етичним і правовим принципам.

“Як би не були важливі для науки ці результати, не менш важливо те, як ми провели цю роботу, приділяючи найпильнішу увагу етичних міркуванням і тісно координуючи свою роботу з регулюючими органами”, – додав Бельмонте.

Залиште свій коментар