Вчені встановили, чим небезпечні миючі засоби
Норвезькі вчені протягом 20 років спостерігали за станом дихальних систем тисяч волонтерів, які часто вдихали пари побутової хімії.
Регулярне використання чистячих засобів під час прибирання квартири підвищує ризик порушення роботи легенів. До такого висновку прийшла група вчених з Бергенського університету в Норвегії.
Результати дослідження опубліковані в журналі The American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.
Вчені 20 років стежили за станом дихальних систем 6236 волонтерів. З’ясувалося, що в домогосподарок і домробітниць – тобто тих осіб, хто частіше за інших вдихав пари побутової хімії, – обсяг видиху за рік знижувався на 4,3 мл і на 7,1 мл відповідно. Це можна порівняти з показниками курців з 20-річним стажем.
Шанс захворіти на астму в осіб, які регулярно використовували засоби для чищення, також підвищувався на 12,3% для домогосподарок і на 13,7% – для професійних прибиральниць.
За словами одного з авторів дослідження, професора Сесильї Сванес, вони з колегами ставили перед собою мету вивчити саме довгостроковий ефект, який спричинює на здоров’я людей побутова хімія.
Вчені побоювалися, що подібні хімікати, завдаючи незначної шкоди з кожним днем, рік за роком, зрештою накопичуються в організмі і завдають непоправної шкоди здоров’ю, і, на жаль, їхні здогади підтвердилися.
Залиште свій коментар