Великдень 2018: що обов’язково потрібно зробити, народні прикмети і традиції
Перед Великоднем існує дуже багато прикмет. Одні говорять про заміжжя, інші про достаток в сім’ї, треті і зовсім про погоду. У 2018 року Великдень буде 8 квітня. Як відомо, після ранкової служби необхідно швиденько дістатися до будинку і прийняти святкову трапезу: чим швидше це зробити, тим успішніше підуть справи. Їсти обов’язково потрібно починати всією сім’єю і кожен повинен в першу чергу скуштувати по шматочку паски і яйця, які були освячені в церкві, тоді в родині завжди буде мир, лад і ніяких сварок.
Хороша прикмета на Великдень
Якщо ви почули спів зозулі – значить ваше сімейство чекає поповнення, а молодих дівчат – швидке заміжжя. Дитина, народжена в пасхальну неділю, стане відомою і знаменитою людиною. Той же, хто народився на великодньому тижні – стане володарем міцного здоров’я. А щоб малюк ріс сильним, вранці у Великодню неділю його треба поставити ніжками на сокиру і сказати: “Як сталь міцна, так і ти будь міцний і здоровий. Амінь”.
Погана прикмета на Великдень
Якщо великодні паски потріскалися – значить цілий рік сім’ю будуть переслідувати нещастя.
Якщо ви відчуваєте постійні труднощі з грошима, на Великдень обов’язково подайте монетку жебракові – весь рік ви не будете знати нужди.
На Великдень, як і на Благовіщення, в знак весняної свободи відпускалися на волю птиці. Випускаючи, загадували бажання – вважалося, що птах – це небесне створіння, і вона передасть за вас слівце його всевишньому.
У це світлий свято люди звичайно ж звертали увагу на погоду.
Хороша погода на Великдень
Це головний провісник спекотного літа. Якщо небо буде хмарним – необхідно очікувати холодне і посушливе літо. Велика кількість зірок вказує на заморозки.
Також, за народними прикметами вірили: якщо на Великдень вже весь сніг розтанув, значить можна очікувати багатого врожаю. Сильні дощі на великодньому тижні віщували заможний рік.
Побачити на Великдень різнобарвний захід вважалося відмінною ознакою і обіцяло велику удачу.
Також Великдень — це час поминання покійних. Рідні приходять на могили померлих, згадують їх молитвою та добрими словами, а ще просять у них прощення.
Великдень – найдобріше свято. В цей день не можна напиватися, лихословити і допускати погані думки. Це може притягти біду до вас і ваших близьких. Навпаки, у великодній тиждень потрібно бажати всім добра, наповнювати порожнечу в серці позитивними емоціями, радістю. Тоді все зроблене і продумане, повернеться з лихвою в сім’ю.
Якщо в цей день ви від щирого серця попросити у Господа виконати найзаповітніше бажання, то прохання буде почутим. Прокинувшись на світанку, коли на вулиці ще темно, розкрийте вікно навстіж і подумки або пошепки вимовіть своє заповітне бажання.