Відомі європейські бренди годинників
Молоді та ранні
Чи існує “годинникове” життя поза межами Швейцарії? Так! І досить бурхливе. Декілька прикладів, зауважу, що мова йтиме про молоді бренди.
Франція: Jacques Lemans
Експерти знають: кращий годинник – механічний. Продукція народженого чверть віку тому бренду знаменита саме своїми механічними виробами. Комбінація витонченого дизайну, передових технологій та цінових варіантів дозволила “вискочці” потіснити на ринку багатьох посивілих ветеранів. В той же час продукція бренду зорієнтована на досить заможних людей.
До 2017-го року компанія брала активну участь в традиційному “цокаючому” шоу Baselworld, проте в 2018-му році керівництво JL прийняло рішення влаштовувати аналогічні власні виставки. І не помилилося: сьогодні десятки моделей бренду продаються вже в 132 країнах світу! Легендами стали такі моделі, як 1-1750, U – 41b, 1-1909b, 1-2014c і ряд інших.
Англія: Royal London
В 1997 році лондонська фірма Condor Group оприлюднює первістків новонародженого годинникового бренду Royal London. Відтоді торгова мережа компанії зросла до 500 торгових точок тільки на Британських островах, не рахуючи дистриб’юторську мережу в півсотні країнах світу. Оскільки корпуси виготовляються із звичайної нержавіючої сталі, вартість ходиків зазвичай не перевищує $200. Отже, продукція бренду доступна усім без виключення категоріям населення. Особливу репутацію набули жіночі “королівські” годиннички. За життя одного покоління споживачів бренд стає гідним конкурентом «швейцарським динозаврам». Арсенал “ройялістів”, як ви самі можете переконатися налічує сьогодні більш ніж 600 моделей.
Дания: Obaku
Вироби молодого десятирічного бренду експерти називають симбіозом датської естетики і буддійської філософії. Власне, сама назва компанії походить від гори Obaku, біля якої ще в XVII столітті виникла знаменита дзен-буддийская школа. Все просто: східна філософія породила унікальну простоту, а датська творча думка вдягнула зміст в приголомшливу форму: округлу, м’яку, без гострих кутів. Компанія робить до смішного прості лінійки – ставка зроблена на дрібні “фішки”. При цьому кожна модель є шедевром. Свої вироби данці «озброюють японськими серцями» Miyota і виключно безпечними батареями. Цокаюча продукція бренду продається сьогодні в десятках країн, щорічний “наклад” виробів – близько 300 000 одиниць.
Франція: Pierre Lannier
На завершення представимо ще одного симпатичного “француза”. Компанію, з придуманою на ходу назвою, в 1973 році заснував торговець імпортними хронометрами Жан-Поль Бургун. Француз вирішив не конкурувати ні з умільцями з “країни сиру, годинників і шоколаду”, ні з ювелірами Антверпена. Ставка була зроблена на новаторські форми та витончений дизайн. І справа пішла… Після того, як у 1982 році на коліна була поставлена рідна Франція, бренд виривається на оперативний простір. Одна за одною здаються Бельгія, Голландія і Німеччину, а потім і увесь європейський Південь. У 1998 році одна з моделей PL була названа “годинником Франції”; інша – признається “кращими фешн хронографами року”. У 1999 році обсяг виробництва досягає мільйона, сьогодні річний об’єм продукції (близько 750 моделей) вже більше за два мільйони.
Отож, чи існує “годинникове” життя поза межами Швейцарії? Ми доклали максимум зусиль, щоб ви отримали відповідь на це питання. Каталог європейських годинників можна переглянути тут https://ua.watch4you.com.ua/europe-watches/.