Як дізнатися, що ваш телефон “прослуховують”: кіберексперт назвав ознаки

Як дізнатися, що ваш телефон “прослуховують”: кіберексперт назвав ознаки

Телефон, який потрапив під прослуховування, може себе “видати”. Гаджет у разі під’єднання до нього “шпигуна” починає поводитись незвично, наприклад, виконує незадані команди, у нього дуже швидко витрачається заряд батареї.

Як розповів в інтерв’ю “Главкому” кіберексперт Костянтин Корсун, при виконанні невластивих для апарата функцій можна запідозрити підключення до нього шпигунських програм. Водночас він зазначив, що все залежить від професіоналізму тих, хто надумав прослуховувати чи переглядати чужий телефон.

Костянтин Корсун розповів, що під’єднатися до телефону можуть із різними цілями. Досить невинною причиною фахівець назвав перегляд історії браузера. В цьому випадку шпигуни цікавляться тим, які сайти дивився власник телефону, якими товарами цікавився.



“Кожна програма, шпигунська, кудись регулярно віддалено передає дані з телефону і використовує ресурс батареї. При цьому може раптово вмикатися камера телефону або мікрофон або якась лампочка. Це ознака, що гаджет потрібно перезавантажити”, – пояснив Корсун.

Він уточнив, що такі програми часто використовують оперативну пам’ять гаджета, а при перезавантаженні вона очищується.



Він також попередив, що виявити інтерес до телефону можуть не лише рекламники, а й іноземні спецслужби, розвідка, злочинці, уряд, інші структури.

У цьому випадку зрозуміти, що телефон став об’єктом шпигунства, набагато складніше. Тому що подібні структури “використовують професійну техніку, яка може оминути все”.

“Існують різні технології, коли в звичайний файл зашивається крихітна програма, яка ніяк себе не видає, і жоден антивірус її не знайде. І ця неактивна програма раз на добу через пів секунди відправлятиме один байт інформації на віддалений сервер управління. Хоча це буде зовні виглядати абсолютно нешкідливим додатком, у якому є кілька байтів цього бота”, – розповів він.

Корсун зазначив, що в цьому випадку знайти шпигунську програму практично нереально, навіть “розібравши телефон на атоми”.

Залиште свій коментар