Головна / Новини / Яким буде літо 2018? Прогнози синоптиків

Яким буде літо 2018? Прогнози синоптиків

У поточному році літо в Україні пройде з температурним фоном, який буде вищим середніх багаторічних значень.

Про це повідомила синоптик Українського гідрометцентру Наталія Голень:

“Спираючись на модельні розрахунки провідних світових центрів, на червень прогнозуємо середню місячну температуру на 1-1,5°С вищу середніх значень за базовий період. Варто зауважити, що в кліматичному сенсі для червня не характерні високі температури. Місяць у багатьох випадках досить-таки прохолодний, з температурним фоном +30-35°С в окремі дні”.
Синоптик додала, що в червні часто можуть переміщатися циклони або атмосферні фронти, оскільки це найбільш зволожений місяць за все літо та найбільш холодний. Вона зазначила, що першого літнього місяця будуть грози, зливи, град і сильні вітри.Голень підкреслила, що найспекотнішим періодом у році є липень і перша половина серпня:

“На липень-серпень передбачається середня температура на 2-3°С вища за середні багаторічні значення. Для липня та серпня характерний дуже нерівномірний розподіл опадів.

Але будуть місця, де буде сухо і де буде надлишок опадів. Найбільш вірогідним регіоном, де буде надлишок опадів, є Карпатський. Там свою роль відіграє орографія – більше дощів зливового характеру”.

За її словами, південь і схід України можуть залишитися без опадів, якщо не буде з півдня чи з південного сходу циклону. У такому випадку ці регіони отримають за один-два дні всю місячну або навіть річну норму опадів.

“Що стосується клімату – в липні-серпні можуть бути тривалі періоди сухої і спекотної погоди, з максимальними +30-35°С на заході й півночі, а на півдні та сході – до +40-42°С” додала Голень.

Залиште свій коментарLoading...

Читайте також  Закінчення війни на Донбасі: в Україні назвали три кроки