Затока, Лебедівка, Приморське, Грибівка: скільки коштує відпочити на курортах Одеської області
Тепле Чорне море, фрукти, пологі пляжі, чисте повітря приваблюють тисячі туристів на одеські курорти.
Одеська область приваблює туристів морськими курортами. Щороку сюди їдуть туристи не тільки з України.
ТСН.ua дізнався, як і за скільки можна відпочити на відомих курортах Одеської області у 2021 році.
Затока
Затока – селище міського типу Кароліно-Бугазької сільської громади Білгород-Дністровського району Одеській області України.
Ціни на житло:
Мінімальна ціна на проживання в готелях на першій-другій лінії становить 1800 грн за номер, харчування у вартість не включено.
Тиждень проживання в місцевому готелі може коштувати більше 23 тисяч грн.
Проживання в мініготелях з басейном коштує 1000-1200 грн на добу (двомісний номер), без харчування.
Ціни на проживання на базах відпочинку середнього рівня стартують від 800 грн за двох на добу. Чим ближче до моря, тим дорожче. Середня вартість триразового харчування – 250 грн на день.
На першій лінії двомісні дерев’яні будиночки без зручностей з загальним туалетом на вулиці коштують в середньому 350-400 грн на добу, тримісні – 500 грн.
У Затоці можна зняти двоповерховий будинок поблизу моря на 3-4 сім’ї, коштує близько 3000 грн на добу.
Як дістатися: потягом до Одеси, далі від залізничного вокзалу електричкою або автобусом в напрямку Білгород-Дністровського.
Лебедівка
На березі Чорного моря розташоване курортне селище Лебедівка. Це місце вважається одним з найкращих в Одеській області з точки зору оздоровлення завдяки екологічному стану району, дубовому і сосновому лісах, а також лиману Бурнас з його цілющими властивостями.
Ціни на житло
У деяких готелях під замовлення готують сніданки і вечері за 150-200 гривень з людини, дітям до 5 років – безкоштовно.
Можна самотужки приготувати на спеціальних загальних кухнях.
Ціни: 1000-1300 грн за двох на добу
Вартість проживання у двомісному номері мініготелю коштує від 600 до 770 грн на добу. У кімнаті є Інтернет, холодильник і кондиціонер.
Можна зняти приватний будинок.
Ціни: від 950 грн (4 спальних місця). За 500 грн можна орендувати кімнату (для двох).
Вартість проживання на базах відпочинку в Лебедівці стартує від 300 грн за двомісний номер: без зручностей і кондиціонера, з одним санвузлом на всю базу. А з кондиціонером, холодильником і зручностями в корпусі – 500 грн.
В Лебедівці найдорожчим видом відпочинку – це відпочинок в готелі. Вартість проживання у двомісному номері категорії “стандарт” в середньому становить 1500 грн на добу.
Як дістатися:
- машиною трасою до Ізмаїла
- маршруткою від залізничного вокзалу Одеси або автостанції “Привоз”
- маршруткою Білгород-Дністровський – Тузли
Грибівка
Грибівка – це курортне селище на березі Чорного моря, розташоване за 30 км від Одеси.
Ціни на житло:
Ціна за двомісний номер категорії “стандарт” стартує від 1200 грн. Номера з виходом на власну терасу коштують від 1500 грн, на першій лінії біля моря – 2000 грн.
Комплексне триразове харчування у готелях коштує 300 грн на день з людини.
Ціни на проживання на базах відпочинку майже не відрізняються від готелів, середня ціна – 1200 грн за двомісний номер.
Кімнати без зручностей і кондиціонера можна зняти за 800-900 грн на добу. Проживання дітей до 5 років на базах відпочинку безкоштовне.
Оренда однокімнатного котеджу категорії “люкс” на двох коштує 2000 грн.
Є зовсім бюджетні варіанти – це невеликі блок-контейнери без зручностей і з вентилятором. Обійдеться в 300 грн.
Як дістатися: маршрутним таксі від автостанції “Привоз” або автобусом Одеса-Овідіополь.
Приморське
Це селище популярне місце серед населення півдня області. Саме сюди їдуть з Ізмаїла, Рені, Болграда, Кілії, з південної частини Молдови.
Особливістю цього курорту є близькість до “української Венеції” – місту Вилкове.
Курортна зона перебуває за межами населеного пункту. Приватного сектору у селі немає. Зняти житло можна тільки на базах відпочинку, в готелях і пансіонатах.
Усі бази рядами розташовані на одній вулиці, яка тягнеться вздовж узбережжя. Території більшості баз відпочинку просторі, добре озеленені.
Ціни на житло стартують від 150 грн з людини в номерах зі зручностями.
Номери з усіма зручностями – від 200 грн. У номерах класу “люкс” з усіма зручностями і видом на море – 1000-1400 грн з людини.
Як дістатися: автобуси їдуть з усіх райцентрів південної частини Одеської області.
Що подивитися в Одеській області під час відпочинку
Печери Кармелюка
У селі Загнітків є рукотворна двоярусна печера. Місцеві легенди пов’язують її з особистістю Устима Кармелюка – ватажка селянського повстання XIX століття. Якщо вірити легендам, тут знаходився його спостережний пункт.
Інша версія свідчить, що це місце створили ченці-відлюдники, які жили тут аж до ХХ століття. Кожен ярус являє собою окрему кімнату з вікнами і лежанкою.
Стіни досі зберігають на собі сліди побілки, а біля входу викреслена дата – 1888 рік.
Дістатися до Загніткового можна таксі або автобусом з автостанції “Кодима”. Час відправлення краще дізнаватися на місці, так як він може змінюватися.
Тилігульський лиман
Опинившись в Коблевому, відвідайте узбережжя Тилігульського лиману – одного з найчистіших водойм України. Тут немає розвиненої промислової інфраструктури, і це пішло на користь екології.
У 1995 році на території Тилігульського лиману був створений регіональний ландшафтний парк.
Лиман Куяльник
В Одеській області серед екологів лиман відомий тим, що постійно пересихає і його потрібно рятувати. Одесити знають його як неймовірне місце і одну з найкрасивіших фотозон в околицях міста.
Вилкове
Вилкове – унікальне містечко на воді, яке розташоване на островах в гирлі Дунаю. Місто називають столицею дунайських рибалок і українською Венецією. До сих пір старовіри є більшою частиною населення міста. Вони зберегли багато своїх релігійних традиції. У місті 3 церкви – ортодоксальна православна і дві старообрядницькі.
Аккерман
Білгород-Дністровський за свою історію змінив багато назв, які, як правило, означали “біле місто”.
Головна визначна пам’ятка Білгород-Дністровського – Аккерманська фортеця.
Одна з небагатьох збережених фортець в Одеській області служить музеєм просто неба, майданчиком для проведення історичних фестивалів, концертів та лицарських турнірів. На території є невеликий музей тортур, фудкорт з традиційною їжею.
Озеро Ялпуг
Ялпуг – найбільше природне озеро України і друге за розміром в Європі. Його довжина – 39 км, а ширина – до 6 км. Назва озера перекладається з тюркської як “цукровий”.
В озері живе понад 40 видів риб. Ялпуг внесений до списку 100 чудес України.
Садиба “людини-вовка”
Сергія Панкеєва називали людиною-вовком, він був пацієнтом Фрейда і жив під Одесою в шикарній садибі Дубецьких-Панкеєвих. Після революції Сергій переїхав до Відню, а маєток розграбували під час громадянської війни. У радянські роки там була сільрада. Наразі від колишньої пишноти залишилися одні руїни. В Одесі цю садибу іменують не інакше як “будинок людини-вовка”.
Нерубайські катакомби
Музейний комплекс в Нерубайському створений на основі частини одеських катакомб. Одеські катакомби вважаються найбільшим і заплутаним в світі штучним лабіринтом – близько 2,5-3 тисяч кілометрів. Виникли вони в результаті видобутку під землею будівельного каменю – ракушняку, який використовували під час спорудження багатьох існуючих будівель у місті, починаючи з XVIII століття.