Обіцяні пакунки для немовлят у пологових досі так і не побачили. Видавати придане для малечі породіллям мали уже з 1 вересня. У Міністерстві соцполітики заспокоюють – подарунки отримають усі. Для цього батьки мають написати відповідну заяву у місцевих органах соцзахисту. І їх доправлять за місцем проживання.

Ксенія Орлова народила напередодні і вже встигла написати заяву на видачу пакунка малюка. Утім бідкається, доки отримає подарунок від держави – її синочок встигне з того одягу вирости.

“Діти ростуть дуже швидко, набирають за місяць в середньому кілограм, плюс-мінус і в ріст ідуть звичайно. Ми 56 народилися, а скоро будемо вище”, – каже породілля.



Окрім виплати за народження дитини, яка нині становить понад 40 тисяч гривень, уряд підхопив іноземну ініціативу: запропонував видавати породіллям так званий пакунок малюка. “Бейбі-бокси” мали б стати у пригоді батькам одразу після народження маляти. Спочатку обіцяли розпочати видачу подарунків від держави з першого вересня, однак наприкінці літа до постанови внесли зміни. Видаватимуть пакунок не пізніше ніж через 30 днів після його народження. Тож у пологових будинках Києва їх ще навіть в очі не бачили. Лише напередодні розіслали бланки заяв на видачу.

“Теоретично ми знаємо що там буде, але практично ніхто нічого не показував. Породілля пише заяву в управління соцзахисту і тоді протягом 30 днів ці “бебі-бокси” будуть видані, заява оформлюється в пологовому і жінка з нею виписується”, – пояснює акушер-гінеколог пологового будинку №1 Києва Олена Гурженко.



Що міститиметься у пакеті малюка уже відомо. Це передусім підгузки, одяг для маляти, кілька пелюшок, шапочки, термометр, пляшечка, соска, дитяча косметика, матрац та тепла ковдра, література для батьків, засоби для матері на період лактації, а також пачка презервативів. Орієнтовна вартість такого “бебі-боксу” становитиме близько 5 тисяч гривень.

Рушаємо до магазину дитячих товарів. Різнокольорові шапочки по 14 гривень, комбінезони від 150 та ситцеві сорочки по 25 гривень. Зібрати пакунок найнеобхідніших речей для маляти самотужки можна й на півтори тисячі гривень, твердять продавці. При цьому у суму не входить вартість теплої ковдри, матрацу та дитячої косметики. Водночас обирати фахівці радять лише натуральні тканини – бавовну або льон. Головне – не брати надто багато одягу. Оскільки за два тижні дитина може з цього вирости.

“Багато не треба купувати, треба зрозуміти, що буде зручнішим і для мами, і для дитини. Кожна жінка під себе підбирає, хтось бодіки любить, хтось чоловічки, і від пори року багато чого залежить, влітку бодіки більш актуальніші, восени звісно ж чоловічки”, – пояснює продавець-консультант магазину дитячих товарів Ірина Шамрай.

Водночас у столичному Департаменті соціальної політики твердять, що до пологових будинків пакунки для немовлят мають надійти вже з 10 вересня. Пояснюють: не встигли вчасно провести всі тендери. Надалі ж – пакунки породіллям видаватимуть у день виписки. Для цього потрібно лише написати відповідну заяву. А от тим, хто народив 1 вересня, доведеться почекати.

“Поки їх не має, то наразі прийдеться звернутися до органів соціального захисту, точніше заява пишеться при виписці, а пологові будиночки передадуть до органів соціального захисту за місцем народження ці заяви, а там ми вже будемо пересилати з району в район, щоб передати її “бейбі-бокс”, – розповів заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко.



Новоспечені батьки ж висловлюють сподівання, що речі там будуть не на новонароджену дитину, бо в такому випадку “бейбі-бокс” їм уже не знадобиться.