Головна / Новини / Політика / Зеленський іде у відрив: оприлюднено нові президентські рейтинги

Зеленський іде у відрив: оприлюднено нові президентські рейтинги

У лютому 2019 року дві третини опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, натомість кожен п’ятий вважає, що – у правильному. Цей показник з початку року виріс з 14 до 21%.

Тільки 10% вважають, що за останні 12 місяців економічне становище в Україні покращилося, 60% – відчули погіршення.

За останні 5 років останній показник зменшився з 86 до 60%. Проте разом з тим зросла кількість респондентів, які вважають, що ситуація не змінилася (з 11 до 27%).12% респондентів відчули покращення економічного становища своєї сім’ї за останній рік, а половина – погіршення, 36% – не відчули змін.

Майже 85% (проти 76% у грудні) опитаних зазначили, що однозначно чи скоріше мають намір взяти участь у виборах Президента України.

Лідером президентського рейтингу є В.Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять між собою П.Порошенко (16,6%) та Ю.Тимошенко (16,2%).

За Ю.Бойка готові віддати свої голоси 11,3%, А.Гриценка – 7,7%, О.Ляшка – 5,6%, А.Садового – 3%, Є.Мураєва – 2,5%, І.Смешка – 2,5%. Майже по 2% набирають О.Шевченко, Р.Кошулинський та О.Вілкул.
За останній місяць зріс рейтинг В.Зеленського, П.Порошенка та Ю.Бойка. Невелике зменшення відбулося у рівні підтримки Ю.Тимошенко.

Протягом останнього місяця відчутно зросла частка респондентів, які не визначилися з вибором (з 15 до 25%).

В.Зеленський має відносно кращі електоральні позиції серед виборців Півдня та Сходу, є лідером електоральних рейтингів у містах України. П.Порошенко лідирує на Заході країни. Ю.Тимошенко зберігає найкращі позиції в Центрі, де ділить першість з В.Зеленським.

В.Зеленський та Ю.Тимошенко мають найвищий потенціал електорального росту (т.зв. «другий вибір») – їх готові підтримати по 7% виборців, за умови, якщо їхні фаворити не братимуть участі у виборах. У П.Порошенка і А.Гриценка – по 4%.

Читайте також  Власть не желает выполнить свое предвыборное обещание и принести Украине мир, – ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИЗНЬ

24% опитаних вважають, що наступним президентом буде П.Порошенко. У перемогу Ю.Тимошенко вірять 19%, В.Зеленського – 17%.

При цьому молодь вірить у перемогу Зеленського, люди старшого віку – уперемогу Порошенка і Тимошенко.

Антирейтинг очолює П.Порошенко: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього за жодних обставин.

Моделювання другого туру дало наступні результати: Ю.Тимошенко тримає першість у парі з П.Порошенком (31% проти 24%). Водночас, В.Зеленський – як у парі з П.Порошенком (42% проти 24%), так і з Ю.Тимошенко (37% проти 24%).

Рейтинг партій очолює партія Слуга народу, яку підтримують 21,5% тих, хто визначився та має намір голосувати. Батьківщину підтримують – 18,7%, БПП Солідарність – 14,2%, Опозиційну платформу – 10,5%, Громадянську позицію – 6,2%, Самопоміч – 5,5%. Близько 4% підтримують Радикальну партію та Свободу, близько 3% – партію Наші, близько 2% – Опозиційний блок та УКРОП.

При цьому В.Зеленський та П.Порошенко мають значно кращу електоральну підтримку, ніж Слуга народу та БПП. Аналогічно у А.Гриценка та О.Ляшка. На відміну від Ю.Тимошенко та А.Садового, чиї персональні рейтинги гірші, ніж показники Батьківщини та Самопомочі.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%. Терміни проведення дослідження: 19-28 лютого 2019 р.

Залиште свій коментарLoading...