Зеленський представив Україні свою команду: повний список та фото
Кандидат у президенти Володимир Зеленський представив у прямому ефірі програми “Право на владу” свою команду.
Своїх фахівців він показав у четвер, 18 квітня. Формат програми змінили спеціально на вимогу виборчого штабу шоумена. (Щоб подивитися фото та відео, доскрольте новину до кінця).
“Це експерти, це моя команда, професійні люди, фахівці, молоді і світлі, розумні люди, які підуть зі мною в Адміністрацію президента, а хто з них буде найкращим – обійме ту, чи іншу посаду. Три місяці ми працювали, це все волонтери в політиці, це наша соціальна місія, і це правда. Ми з цими людьми будуватимемо Україну – сильну, потужну, вільну Україну, яка не є молодшою сестрою Росії”, – заявив він.
Команда Зе
Зокрема, в команду Зеленського потрапили:
Руслан Стефанчук – ідеолог команди; відповідає за реформування державних та правових інститутів і законопроектну роботу.
43 роки, народився в Тернополі. Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, адвокат. “Великий вчений у всіх сенсах цього слова, людина з великим ідеями і великим серцем”, – так охарактеризував його Зеленський.
Іван Баканов – глава передвиборчого штабу Зеленського; відповідає за відносини з Верховною Радою України.
44 роки, народився в Кривому Розі. Друг дитинства кандидата в президенти. Голова партії “Слуга народу”, раніше працював головним юристом студії “Квартал 95”. Супроводжував Зеленського під час поїздки в Париж на зустріч із лідером Франції Еммануелем Макроном.
Хоча Баканов декілька разів говорив про плани очолити Генеральну прокуратуру, за даними OBOZREVATEL, він претендує на посаду глави Адміністрації президента. Раніше ж Іван Баканов дав розгорнуте інтерв’ю, де розповів про роботу штабу Зеленського.
Дмитро Разумков – займається питаннями внутрішньої політики.
35 років, народився в Житомирській області. Український політтехнолог, один із головних політичних консультантів у президентській передвиборчій кампанії Зеленського. Має досвід роботи в передвиборчих кампаніях, свого часу співпрацював із Партією регіонів.
Олександр Данилюк – у команді відповідає за міжнародні відносини, фінансову і банківську політику.
43 роки, народився в Молдові. Працював у міжнародній консалтинговій компанії “McKinsey&Company” в Лондоні і Москві. На державній службі з 2005 року. Був радником прем’єр-міністра Юрія Єханурова за часів президентства Віктора Ющенка, позаштатним радником президента Віктора Януковича. У 2014 році президент Петро Порошенко призначив Данилюка своїм постійним представником в Кабінеті міністрів України. З 2016 по 2018 рік працював міністром фінансів.
“Олександр був міністром – це єдиний мінус. Вважаю, щоб зруйнувати стару систему, потрібні такі професійні люди”, – сказав про нього Зеленський.
Руслан Рябошапка – в команді Зеленського відповідає за правоохоронну і антикорупційну політику.
42 роки, народився в Одеській області. Заслужений юрист України. Працював на різних позиціях у Міністерстві юстиції України. Очолював Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету міністрів. З 2016 по 2017 рік був членом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Пообіцяв перезапустити антикорупційні органи, які не працюють.
Галина Янченко – експерт з антикорупційної політики та діджитал-рішень для держави.
Співзасновник і керівник антикорупційного штабу Києва, працювала аналітиком “Центру протидії корупції”. У минулому – член партії “ДемАльянс” і депутат Київської міської ради. У 2018-2019 роках – голова Ради громадського контролю НАБУ.
Денис Монастирський – відповідає за правоохоронні органи.
Експерт програми реформування правоохоронної і судової систем Українського інституту майбутнього. Входив до складу конкурсної комісії з обрання керівництва Державного бюро розслідувань. Раніше працював у Хмельницькому університеті управління та права. Спеціалізувався на питаннях законодавчих і наукових експертиз.
Сергій Іонушас – відповідає за органи правосуддя.
Патентний повірений, адвокат, член Асоціації правників України, член Асоціації адвокатів України. Спеціалізується на захисті авторських прав та промислової власності.
Іван Апаршин – експерт із безпеки та оборони.
Колишній директор Департаменту військової політики Міноборони і головний інспектор Міноборони (2005-2007 рр.), у минулому – начальник Управління оборонної політики і політики безпеки Секретаріату Кабінету міністрів. Під час виборчої кампанії 2014 року Апаршин балотувався до Верховної Ради за списками партії “Громадянська позиція”.
В ефірі на “1+1” Зеленський підтвердив, що Апаршина йому в команду порадив Анатолій Гриценко.
Ірина Венедіктова – відповідає за реформи у судовій системі.
Завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна, доктор юридичних наук. Віце-президент Фонду медичного права та біоетики України, голова спеціалізованої вченої ради юридичного факультету, суддя третейського суду з медичних справ.
У 2016-2017 рр. була кандидатом на посаду судді Верховного суду, проте провалила конкурс.
“Ми запустимо цей електронний суд, введемо інститут мирових суддів і суд присяжних”, – пообіцяла під час ефіру Венедіктова.
Данило Гетьманцев – економіка, фінанси та оподаткування.
Професор Київського національного університету ім. Шевченка. Почесний президент юридичної компанії Jurimex. Експерт у питаннях податкової і фінансової політики. Президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors – EATLP).
Є одним із співзасновників лотереї “М.С.Л”.
Вікторія Страхова – відповідає за банківську діяльність.
Після націоналізації “ПриватБанку” працювала там корпоративним секретарем. Пов’язана з процесом націоналізації банку, свого часу публікувала інформацію на цю тему, яка викликала широкий резонанс.
Михайло Федоров – керівник діджитал-напрямку ЗеКоманди.
Прийшов у команду Зеленського з бізнесу. Один із його майбутніх напрямків – введення електронних процедур в усі сфери життя суспільства. Також обіцяє створити “Країну в смартфоні”.
“Ми хочемо масштабувати діджіталізацію. Ми хочемо забезпечити українцям можливість голосувати на виборах і референдумах через смартфон”, – заявив Федоров під час ефіру.
Олександр Мережко – експерт із питань міжнародних відносин та народовладдя.
Правознавець, доктор юридичних наук, професор. Завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Спеціалізується на питаннях філософії і теорії міжнародного права, цивільного права, а також міжнародного приватного права. Є членом Українського товариства міжнародного права і Американської Асоціації міжнародного права.
Олег Бондаренко – очолює напрямок екологічної політики.
Голова правління ГО “Всеукраїнська організація Зелений Фонд. Подолання гуманітарних і екологічних катастроф”. Юрист із 25-річним стажем.
ГО “Всеукраїнська організація” Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф”
Марина Бардіна – відповідає за реалізацію політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Аспірантка кафедри соціології НаУКМА. Співзасновник ГО “Час рівності”, помічниця на платній основі народного депутата Сергія Лещенка.
Сергій Кальченко – експерт із виборчого законодавства, європейських стандартів у сфері прав людини.
Адвокат компанії Hillmont, раніше був партнером юридичної компанії “Моор і партнери”. Спеціалізується в області права Європейського Союзу, виборчого законодавства та прав людини. Останнім часом був одним із консультантів при Раді Європи.
Андрій Герус – відповідає за напрямки енергетики, ЖКХ та антимонопольне регулювання.
Колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Зараз керівник Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг та виконавчий директор ТОВ “Конкорд Капітал”. У 2015 році пробував стати депутатом Київської ради від “Самопомочі”, але безуспішно.
“40% нашого ринку – нафтопродукти з Росії. Треба до 1 червня знайти заміну, організувати поставки з Польщі, Балтії”, – заявив він під час ефіру.
Сергій Бабак – експерт із освіти й науки.
Директор освітніх програм Українського інституту майбутнього. Раніше керував ДП “Науково-технічний центр новітніх технологій Національної академії наук України”, був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Євген Комаровський – радник із медицини.
Лікар-педіатр, кандидат медичних наук. Був ведучим телепередачі “Школа доктора Комаровського”. Відомий більшості українців як експерт у сфері медицини, регулярно виступає на різних шоу, дає коментарі та поради. Власник клініки “Клініком”.