Названо причини глобального збою Facebook, Instagram і WhatsApp

Названо причини глобального збою Facebook, Instagram і WhatsApp

Причиною масштабного збою у роботі соціальних мереж Facebook, Instagram і месенджера WhatsApp могла стати проблема в роботі системи доменних імен (DNS). Не відкидається також можлива хакерська атака на мережу. Збій стався увечері 4 жовтня близько 19.00.

Про можливу причину пише видання Reuters. Ця система дозволяє користувачам знаходити сторінки соцмереж в інтернеті. Подібний збій у хмарній компанії Akamai Technologies Inc (AKAM.O) в липні 2021 року вимкнув кілька вебсайтів.Журналісти уточнили, що достовірної інформації не мають, а повідомлення про помилку на вебсторінці Facebook Inc дозволило зробити такий висновок.

Разом із тим, як зазначили, експерти з безпеки у коментарі виданню, збій стався за внутрішньою помилкою, однак “теоретично можливий саботаж із боку інсайдера”. Злам соцмереж ззовні вони називають малоймовірним.

Відзначимо, що станом на 01:00 5 жовтня соцмережі почали працювати. Збій тривав понад п’ять годин.
Збій у роботі десктопної версії Facebook.
Не працює десктопна версія Instagram.

На думку фахівців, сервіси, можливо, могли зазнати масової атаки за типом “відмова в обслуговуванні”. Вони зазначають, що операція зажадає координації між могутніми злочинними угрупованнями, або дуже інноваційної техніки.

Головні версії того, що могло статися:

  • некоректне оновлення маршрутизаторів Facebook
  • хакерська атака з метою вимагання грошей у Цукерберга
  • злам для крадіжки даних користувачів
  • зв’язок з викриттями колишньої співробітниці Facebook Френсіс Хауген. Вона звинуватила компанію у розпалюванні ненависті.

Зі свого боку журналіст Independent Браян Кребс на своїй сторінці у Twitter заявив, що записи DNS були видалені сьогодні вранці з таблиць глобальної маршрутизації.

“Підтверджено: записи DNS, які повідомляють системам, як знайти Facebook.com або Instagram.com, сьогодні вранці були видалені з глобальних таблиць маршрутизації. Чи можете ви уявити собі роботу в FB прямо зараз, коли ваша електронна пошта більше не працює і всі ваші внутрішні інструменти на базі FB виходять з ладу?” – йдеться в його повідомленні.

Газета The New York Times написала, що причиною проблеми навряд чи могла стати кібератака. На думку співробітників Facebook Inc, які попросили зберегти анонімність, компанії, в яких відбулися збої, занадто різні, щоб водночас стати жертвами хакерів.Зазначимо, що збій також стався і на інших майданчиках – надходять повідомлення про проблеми з доступом у TikTok, Amazon, Netflix, Twitter, “ВКонтакте”.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram також прокоментував ситуацію зі збоями.“Ще годинку, і доведеться в Дії робити стрічку новин та сторіс”, – ідеться у його повідомленні.

Залиште свій коментар