Залишилося менше доби до дефолту. Росія починає переказувати долари – Bloomberg

Залишилося менше доби до дефолту. Росія починає переказувати долари – Bloomberg

Менш як доба залишилася у РФ для того, щоб погасити перед інвесторами $650 млн і уникнути дефолту. У країни-терориста проблеми з переказами після того, як проти них ввели санкції у відповідь на вторгнення в Україну. Вже завтра, 4 травня, спливає термін пільгового 30-денного періоду відстрочки виплат, які заблокували на початку квітня.

Про це повідомляє Bloomberg. Суперечки навколо облігацій почалися, коли на початку минулого місяця Міністерство фінансів США заблокувало платежі. Росія намагалася заплатити в рублях, але це розцінили порушенням контракту, що призвело до юридичних погроз із Москви, попереджень від рейтингових агентств і шляху до дефолту.

Після цього, коли залишалося кілька днів до виплати, РФ використала свої внутрішні доларові резерви та оголосила, що переказала готівку іноземному платіжному агенту.

Країні-агресору вдасться уникнути дефолту, якщо хоча б один із інвесторів у середу, 4 травня, отримає виплати за облігаціями. Наступні платежі за облігаціями зі строком погашення у 2026 та 2036 роках мають бути здійснені цього місяця – 27 травня. Що цікаво, раніше у Кремлі заявляли про те, що виплачувати у доларах ніхто не буде.

Як пише агентство, деякі інвестори вже отримали виплати Росії за останніми євробондами. І як мінімум одна клірингова компанія отримала та провела виплати.
Залиште свій коментар