Головна / Новини / Суспільство / Маски потрібно носити на вулицях і в приміщеннях: у ВООЗ змінили правила

Маски потрібно носити на вулицях і в приміщеннях: у ВООЗ змінили правила

Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації щодо використання масок в медичних закладах і в громадських місцях під час пандемії COVID-19.

В документі представлені більш жорсткі вимоги щодо масочного режиму. Рекомендації представлені на сайті організації.

У ВООЗ наголосили, що практичні поради поширюються як на дорослих, так і дітей від 12 років.

Де носити маски і які не можна використовуватиФахівці радять широкої громадськості носити немедичні маски в період пандемії через коронавірус:
  • в приміщенні (наприклад, в магазинах, спільних робочих місцях, школах), де відсутнє належне провітрювання;
  • на відкритому повітрі (на вулицях), де дотримуватися дистанції щонайменше 1 метр не є можливим;
  • носити маски і дотримуватися соціальної дистанції не менше 1 метра повинні люди з підвищеної групи ризику (від 60 років і ті, у кого є серцево-судинні захворювання або цукровий діабет, хронічні захворювання легень, рак, цереброваскулярне захворювання або імуносупресія);
  • забороняється використання масок під час інтенсивних фізичних навантажень;
  • не рекомендується використовувати маски з клапанами;
  • щитки захисні лицьові здатні забезпечувати певний рівень захисту – їх не слід розглядати як заміну маски (їх використання допускається за умови, коли у людини є порушення когнітивної, респіраторної чи слухової функцій).
Читайте також  В Україні створили пакети з кукурудзяного крохмалю, які розкладаються за 90 днів

Використання маски для дітей:

  • Дітям віком до 5 років не можна носити маски.
  • Маски можна носити дітям у віці від 6 до 11 років (при прийнятті рішення про використання маски слід враховувати фактори при оцінці ризику – інтенсивність передачі SARS-CoV-2 на місцях, здатність дитини правильно використовувати маски під наглядом дорослих, і в особливих умовах, наприклад, у будинках з літніми родичами або в школі).
  • При використанні масок для дітей і підлітків від 12 років і старше слід дотримуватися тих же принципів, що й для дорослих.
  • Особливі міркування потрібні для дітей з ослабленим імунітетом або для педіатричних пацієнтів при муковісцидозі або деяких інших захворюваннях (наприклад, раку), а також для дітей будь-якого віку з розладами, що розвиваються, інвалідністю чи іншими особливими станами здоров’я, коли це може перешкодити носіння маски.
Залиште свій коментарLoading...