Польща потребує все більше робітників з України, але ситуація може змінитися

Польща потребує все більше робітників з України, але ситуація може змінитися

Польська промисловість побила рекорд зростання за останні 20 років.

Згідно з останнім дослідженням PMI (Purchasing Managers ‘Index, міжнародний економічний індикатор фінансової активності бізнесу), виробничий сектор Польщі рекордно зростає другий місяць поспіль, а обсяг виробничих незавершених замовлень виріс до безпрецедентного ступеня. На ринку Польщі зараз дуже багато вакансій для українців. Але ситуація незабаром може почати змінюватися.

Так, у червні індекс PMI в польській промисловості не тільки перевершив прогнози, а й досяг найвищого рівня в історії – до 59,4 пункту. Нові замовлення збільшуються дуже швидкими темпами, стимулюючи зростання виробництва, зайнятості і закупівельної активності.



Своєю чергою Аналітичний центр Gremi Personal, використовуючи дані з відкритих економічних джерел, так само зазначає, що червневі продажі в основному базувалися на внутрішньому ринку, але і закордонні контракти також сильно зросли. Зайнятість у промисловості зростає 10-й місяць поспіль і найвищими темпами з квітня 2017 року. Закупівельна активність польських виробників – найвища від травня 2004 року.

“Активність промислових компаній в наймі робочої сили є найвищою за останні кілька десятків років. Відповідно польські агенції з працевлаштування відчувають збільшення запиту з боку підприємців, якім потрібно все більше робочої сили. На це впливає так само: високий сезон, ослаблення карантинних обмежень, розморожування роботи декількох галузей, в тому числі HoReCa”, – стверджує Євген Кириченко, власник компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.



Він зазначає, що на ринку Польщі зараз дуже багато вакансій для українців. Однак, економічна ситуація може почати змінюватися вже в вересні, коли європейські країни введуть нові обмеження, викликані черговою мутацією вірусу COVID-19. Польський уряд вже повернув зобов’язання відбувати карантин для іноземців з-за меж Шенгенської зони, що значно подовжує процес приймання і приїзду робітників з України.

Залиште свій коментар