Прогноз погоди в Україні на тиждень: де чекати потепління і дощі
10 березня, в суботу в країні відчутно потеплішає. У західних областях вдень всередньому від 7 до 10 градусів тепла, в центрі від 3 до 6 градусів вище нуля, напівночі – від 1 градуса морозу до 4 градусів тепла, в східних областях – від 2 до 5 вищенуля, і на півдні – від 7 до 9 градусів тепла. При цьому на півночі і на сході країниочікується сніг з дощем.
11 березня, в неділю опади у вигляді дощів пройдуть і в західних областях України.При цьому стовпчик термометра коливатиметься приблизно в тому ж діапазоні, що і всуботу, хіба що на пару градусів похолодає в Київській області, Донецькій, Луганській областях.
12 березня, в понеділок температура повітря в Україні залишиться такою ж, як і навихідних. А ось що стосується дощів, то вони накриють вже весь захід України.Подекуди – в Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській,Чернівецькій областях – дощі можуть бути досить сильними.
13 березня, у вівторок фронт опадів продовжити рухатися з заходу на схід і накриєдеякі області центру і півночі країни (якщо точніше, Київську, Черкаську, Чернігівськуобласті; також буде лити і на півдні, в Одеській області). На заході температураповітря вдень складе 6-9 градусів тепла, в центральних областях від 2 до 5 градусіввище нуля, на півночі – від -3 до +2 градусів, у східних областях від -1 до -5 градусів, іна півдні від 3 до 7 градусів вище нуля.
Народний прогноз погоди
10 березня – в цей день вшановується пам’ять святителя Тарасія, архієпископаКонстантинопольського. Погоду в цей день пророкують птиці: синиця заспівала – тепловорожить. З цього дня відбувається перехід середньої температури повітря через 0градусів, пише сайт “Синоптик”. Це вважається часом появи таловин. Набухають бруньки – весну чують. З цього дня добре садити насіння на розсаду капусти іпомідорів.
11 березня відзначається день пам’яті святого Порфирія, єпископа Гізського. У колишні часи погоду у цей день визначали по вітру: якщо вітер подме з півдня чи з південного заходу, слід чекати швидкого потепління.
12 березня вшановується пам’ять преподобного Прокопія Декаполита, сповідника. У народі цього святого називали ще Перезимник. Говорили, що в цей день “березень дорогу рушить, але в’язне у заметі”, “і тане, і мерзне”. Якщо в цей день бував дощ, то очікували і мокрого літа. А якщо дув південний вітер, і на вулиці була відлига, то літо обіцяло бути теплим.
13 березня – в цей день вшановується пам’ять преподобного Василя, сповідника. У народі помічено, що цей день завжди буває теплим, щоправда може трапиться і дощ, але це хороша прикмета: до багатого врожаю і хорошому льоту. Наші пращури спостерігали, як тануть круги навколо дерева, по цьому судили про весняну погоду: “круті краї, крута і весна буде, пологі – весна буде протяжлівой”. 13 березня вважається астрономічним рубежем зими і літа.
14 березня вшановується пам’ять першомучениці Євдокії. За старих часів по Євдокії судили про літо і майбутній врожай: “Яка Євдокія, таке і літо”; “Відколи вітер в Євдокію, звідти і все літо”. “Якщо граки прилетіли до Євдокії – літо буде мокре, а сніг зійде рано”. Якщо 14 березня йде сніг з дощем і дме теплий вітер, значить літо буде мокре; а мороз і вітер з півночі – до літа холодного.