Головна / Новини / Суспільство / Штрафи та конфіскація майна: що загрожує водіям з початком роботи системи відеоспостереження

Штрафи та конфіскація майна: що загрожує водіям з початком роботи системи відеоспостереження

В Україні стартувала система відеоспостереження за порушниками правил дорожнього руху (ПДР)Чим це загрожує водіям-порушникам розповів юрист Володимир Караваєв.
Так, Караваєв прокоментував недавню заяву заступника голови Нацполіціі В’ячеслава Аброськіна про тисячні штрафи за порушення ПДР і конфіскацію майна за несплату штрафів після введення системи відеоспостереження.

“Є різні види порушень, які фіксуватимуться відеокамерами. Найцікавіше – чому мова йде про конфіскацію майна? У нас існує порядок конфіскації майна, який в тому числі  поширюватиметься і на ті “листи щастя”, які приходитимуть за фактом фотофіксації в автоматичному режимі правопорушень”, – констатує юрист.

За його словами, власнику транспортного засобу буде відправлятиметься постанова, згідно з якою штраф треба буде сплатити протягом 15-ти днів.
Читайте також  Мережа сміється з «єгипетських апельсинів з «ЛНР»» в магазині Луганську


Якщо після закінчення цього терміну штраф не буде сплачено, то згідно із законодавством, поліція має право звернутися до виконавчої служби про примусове стягнення такого штрафу.

Виконавча служба в свою чергу відкриває виконавче провадження і оголошує автомобіль в розшук. При його виявленні поліція зобов’язана затримати його і відправити на штрафмайданчик.

“Відповідно людина повинна поїхати, оплатити штраф і послуги з евакуації, після чого може забрати свій автомобіль зі штрафмайданчика. Така процедура існує у нас з 2008 року, і коли Аброськін говорить про конфіскацію майна, то мова йде саме про цю процедуру”, – підкреслює Караваєв.

штраф, ПДДЗалиште свій коментар