“У вас троє дітей. Ви за них не боїтеся?” – “Це дипломатичні переговори, а не збори братви”, – Ірина Геращенко розповіла про переговори в Мінську
Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповіла представниця України в гуманітарній підгрупі
Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
На прохання детальніше розповісти про згаданий нею в Facebook епізод на переговорах, коли представники ОРДЛО “в некоректній формі намагалися згадати події Майдану і перейти до особистих погроз”, вона зазначила: “Ну, таке відбувається не вперше. Колись на цих зустрічах звучали фрази: “Ви що, думаєте, що ми не знаємо, в якому селі ваш будинок? Скоро ваш будинок спалять сім’ї заручників і звинуватять вас у тому, що ви їх не звільнили”. Відповіла, що я вже лякана, щоб такими заявами вибити мене з колії. Однак я вимагаю – в першу чергу від координаторів від ОБСЄ – припинити прямі погрози”.
За її словами, цього разу на переговорах обговорювалося наступний етап звільнення і те, хто може бути в списках, а хто – ні, і виникла “обов’язкова під час усіх цих обговорень тема амністії”.
“Вони знову завели тему амністії, мовляв, 22 лютого 2014 року тодішній в.о. Президента Турчинов підписав же указ про амністію “майданівців”; так чому не можна зробити цього і тут? (Я відповіла. – Ред.) що річницю розстрілу Небесної Сотні я не дозволю в некоректній тональності згадувати тут і загиблих героїв, і ті події. Далі нагадала, що у вересні 2014 ВР України проголосувала Закон про амністію, однак він не набув чинності через деструктивну позицію РФ і ОРДЛО, де провели фейкові вибори за кремлівським сценарієм, – розповідає Геращенко. – На що мені було сказано (представниками ОРДЛО. – Ред.): “Взагалі-то амністія вас повинна стосуватися, пані Геращенко, ви про себе подумайте! У вас троє дітей. Ви про них подумайте. Ви за них не боїтеся?”(…) Але я звернула увагу представника Російської Федерації на те, що це дипломатичні переговори, а не збори братви. І сказала координатору ОБСЄ, що сприймаю ці заяви як погрози, і тому не вважаю за можливе брати участь у подібній сходці, далекій від дипломатичних переговорів”.
“Інакше ці й без того непрості зустрічі стануть абсолютно деструктивними. Тому певні речі потрібно жорстко припиняти на корені і зупиняти. В тому числі захищаючи свою позицію перед надто лояльним представникам ОБСЄ. (…) Наше завдання – демонструвати здорову нервову систему, припиняти неподобство і, що б там не було, працювати на результат. У нас там різні несамовиті історії бувають! Якось раз у мене з рук вирвали мобільний телефон. Довелося навіть написати заяву в мінську поліцію”, – розповіла Геращенко. Джерело: