Хіти тижня. Під кодовою назвою “Бумеранг”: У мережу потрапило унікальне відео штурму Майдану
Сюжет опублікувала лабораторія Jus Talionis Reconstruction Lab, передають Патріоти України.
Активісти синхронізували відео з десятків камер спостереження в центрі Києва. Цей епізод охоплює часовий проміжок із 19:39 до 22:00 18 лютого 2014 та є першою частиною великого епізоду штурму Євромайдану, який тривав від 19:50 до близько 4:30 19 лютого.
Цей штурм (“спецоперація”), як згодом стало відомо, згідно з оприлюдненою інформацією прес-служби тодішнього народного депутата Геннадія Москаля, отримав кодову назву “Бумеранг”.
До початку штурму були вбиті або отримали смертельні поранення 15 мітингувальників і 4 правоохоронці. Відбулася масштабна підготовка для “спецоперації”, Майдан Незалежності оточили та стягнули велику кількість правоохоронців і “тітушок”, а також був задіяний адмінресурс (Київський метрополітен, Укрчастотнагляд т.д.).
За оцінками активістів, під час підготовки до штурму на Майдані Незалежності перебувало близько 20-25 тисяч мітингувальників, під час самого штурму (близько 21:00) їх кількість зменшилася до 15 тисяч. Периметр протистояння утримували не більше тисячі майданівців. Водночас із протилежного боку знаходилися декілька тисяч повністю екіпірованих бійців внутрішніх військ і “Беркута” та кілька сотень спецназівців, озброєних вогнепальною зброєю (зокрема автоматичною).
З 19:39 до 22:00 відбулися дві хвилі наступу на мітингувальників. Усього таких хвиль було чотири: о 19:50, 21:15, 00:00 і 4:30.
Штурм Євромайдану почався з потрійного тарана барикади, яка розміщувалася між будівлями ФПУ й Укоопспілки на вул. Хрещатик: о 19:50 – БТР і вантажівка, о 19:53 – БТР і вантажівка, о 19:59 – два БТР. У цей час на барикаді знаходилися десятки людей, які під час таранів падали з неї.
З 20:00 18 лютого до 00:30 19 лютого під час штурму отримали смертельні поранення 13 мітингувальників (11 померли відразу, ще двоє – через деякий час). Точні час, місце й обставини їх убивства досі встановлюються.
Крім 13 мітингувальників, які зазнали смертельних поранень безпосередньо під час штурму, двоє загинули під час пожежі будівлі ФПУ, а двоє були вбиті “тітушками” на перехресті вул. В.Житомирської і Володимирській – тобто всього 17 чоловік. З боку силовиків за час штурму було вбито 5 осіб.