Головна / Новини / Здоров'я / Як відмова від цукру може змінити ваше життя?

Як відмова від цукру може змінити ваше життя?

Нове життя за два тижні: як відмова від цукру міняє мозок

Я так люблю поїсти, що декілька років страждав від надлишку ваги. Я доклав багато зусиль аби скинути 36 кг. Тепер я підтримую здорову вагу, рахую калорії та займаюся спортом.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що максимальна кількість цукру, яку можуть споживати чоловікі і жінки за день, дорівнює 25 грамам. Середньостатистичний американець їсть 126 грам цукру на день, навіть не усвідомлюючи цього. В основному це рафінований цукор, який є у більшості солодощів, газованих напоях, практично у всіх продуктах «з низьким вмістом жиру», фруктових соках, йогуртах, соусах. Мій знайомий лікар зауважив, що хоч я і худий та немаю жодних проблем з рівнем цукру в кpові, все ж кількість цукру, що я вживаю негативно позначається на моєму фізичному і ментальному здоров’ї.

Мені було складно повірити, що цукор може настільки сильно впливати на мої когнітивні здібності, тому я вирішив повністю відмовитися від цукру на два тижні. Для того, щоб уникнути рафінованого цукру, мені довелося більше часу проводити вдома та готувати їжу з свіжих продуктів. Також я відмовитися від усіх напоїв у банках, йогуртів, та білого хліба і перестав додавати цукор та молоко у каву.


Моя нова дієта складалася лише з свіжих продуктів: фрукти, овочі, риба, курка, рис. Важливо зазначити, що я відмовився не від усього цукру, лише від рафінованого. Я вживав багато натурального цукру, що міститься у фруктах і який тіло перетворює у глюкозу, адже це важливе джерело енергії для тіла та мозку. За два тижні, я не змінював свою норму калорій, підтримуючи 1900-2100 ккал на день. Я також займався спортом у звичному режимі.

В перший день мені здавалося, що все пройде легко. Єдиною дуже помітною для мене зміною, була відмова від цукру та молока у каві.

Другого дня, усе різко змінилося. Хоча у мене був ситний сніданок і обід, близько 2 години дня, мені раптово стало погано. Крутилася і боліла голова. Так продовжувалося з перервами наступні 2 чи 3 дні. У той час я неймовірно хотів солодощів. На третій день у мене навіть тремтіли руки.

Читайте також  Коли організм просить про допомогу: 15 важливих сигналів — ЗАПАМ’ЯТАЙ ЦЕ !!!

На четвертий день я втратив уважність настільки, що не міг виконувати свою роботу. Я відчував роздратованість і навіть депресію. Я став нервовим і нетерплячим, мені було дуже складно зосередитися.

«Тіло було запрограмоване отримувати енергію із цукру — пояснює спеціаліст по харчуванню Ребекка Боултон, — потрібен час, аби воно звикло отримувати її з іншого джерела. Це як похмілля».

На шостий день щось змінилося. Розсіяність почала зникати, як і головний біль. Фрукти почали здаватися солодшими. На восьмий день я відчув надзвичайну зосередженість. Я почав працювати продуктивніше. Коли я читав книжку чи статтю, я набагато краще сприймав інформацію, вловлював більше деталей. Я відчув себе розумнішим. Змінився навіть мій настрій.

На шостий-сьомий день я почав засинати за 10 хвилин, якщо раніше мені було потрібно щонайменше 30 хвилин. Я також почав прокидатися раніше і вставати з ліжка стало легше. Я вживав стільки ж калорій, як і до відмови від рафінованого цукру. Але я втратив 5 кг за два тижні.

«Вживання великої кількості білка, фруктів і овочів підвищує метаболізм. Тіло спалює калорії ефективніше. Справа не лише у кількості калорій, а й у якості їжі», — пояснює Боултон.

Я зовсім не сумую за цукром у каві, мені не хочеться шоколаду. Вперше в житті я відчуваю насиченість смаку фруктів та овочів. Та все ж я боюся, що одного дня буде неможливо відмовитися від рафінованого цукру. Завдяки маркетингу він всюди, рафінований цукор міститься в десятках тисяч товарів. Тож єдиний спосіб уникнути його — готувати їжу тільки з свіжих продуктів. На жаль, часом це неможливо через брак часу. Проте переваги, які я відчув, відмовившись від рафінованого цукру, надто значні, аби їх ігнорувати.

Майкл Гротхаус.

Джерело

Залиште свій коментарLoading...