Головна / Новини / Політика / Якщо закон про олігархів не спрацює, у Зеленського є план “Б”, – Данілов

Якщо закон про олігархів не спрацює, у Зеленського є план “Б”, – Данілов

Якщо закон про олігархів не спрацює, у президента України Володимира Зеленського є запасні плани. Але для їх впровадження необхідне ухвалення низки інших законів.Про це заявив в інтерв’ю Forbes.ua секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. За його словами, у Зеленського є не тільки план “Б” – у нього є “повний алфавіт”.
“Якщо потрібно, то ми й до букви “Я” дійдемо. Однак без законів рухатися не зможемо”, – зазначив Данілов.

Він підкреслив, що потрібно ухвалення антитрастового законодавства та законів про лобізм. У них має бути прописано, під дію яких законів підпадатимуть олігархи.Водночас секретар РНБО запевнив, що президент веде боротьбу з олігархами не для того, щоб бути популярним. Це нібито питання до депутатів Ради, чому вони не займалися цими законами раніше.
Данілов припустив, що після ухвалення закону про олігархізацію в реєстр олігархів не буде внесено жодного прізвища, бо вони самі повернуть частину активів державі. Зокрема, дехто вже добровільно почав відмовлятися від свердловин.

Читайте також  У мережу злили фото, як втомлений Зеленський залишає Банкову: невже все так погано

Як повідомляв OBOZREVATEL, Зеленський вважає, що український бізнес та політика повинні функціонувати без підтримки та впливу великого олігархічного капіталу.

1 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про олігархів у першому читанні.

Хто такий олігарх і що на нього чекає?

Вносити до реєстру олігархів в Україні буде РНБО, керує якою ініціатор законопроєкту президент Зеленський. На його прохання вже підрахували потенційних олігархів, анонсувавши список із 13 людей.Визначати їх будуть за чотирма критеріями:

  • участь у політичному житті,
  • вплив на ЗМІ,
  • статки від 80 млн доларів,
  • контроль над одним із товарних ринків.

До реєстру олігархів внесуть того, хто підпаде під три з чотирьох критеріїв. У законопроєкті прописано всього дві санкції, які буде застосовано до них:  • олігарх не зможе робити внески на підтримку політичних партій безпосередньо або через своїх партнерів;
  • такі бізнесмени і їхні компанії не зможуть брати участь у приватизації великих державних підприємств.
Залиште свій коментар